Jak zresetować licznik tonera w drukarce Brother DCP-9015 / DCP-9020?

Jak zresetować licznik tonera w drukarce Brother DCP-9015 / DCP-9020?
Jak zresetować licznik tonera w drukarce Brother DCP-9015 / DCP-9020?

Ze względu na swoją budowę drukarki Brother często sugerują wymianę tonera gdy nie jest on jeszcze pusty. Warto więc wiedzieć jak można zresetować toner i drukować na nim aż do wyczerpania proszku. Nie jest to nic trudnego. Wystarczy zastosować się do wskazówek poniżej.1. Włącz drukarkę.

2. Naciśnij przycisk "X" aby anulować wyskakujący błąd.

3. Otwórz pokrywę służącą do wymiany tonerów.

4. Pomimo że klawiatura nie jest w takiej sytuacji podświetlona należy nacisnąć przycisk gwiazdka "*" i przytrzymać go aż do czasu pojawienia się nowego menu na wyświetlaczu drukarki. Jeżeli nie jesteś w stanie dostrzec przycisku gwiazdki znajduje się on około 1cm na prawo od przycisku "X".

5. Na wyświetlaczu pojawi się "RESET MENU".

6. Wybierz kolor który chcesz zresetować za pomocą strzałek na wyświetlaczu i naciśnij na wybraną opcję.

     - BK.TNR-STD - czarny

     - M.TNR-STD - magenta (różowy)

     - C.TNR-STD - cyan (niebieski)

     - Y.TNR-STD - yellow (żółty)

7. Zamknij klapę wymiany tonerów i poczekaj aż drukarka zresetuje wybrany kolor.Drukarka po wykonaniu tych kroków przez 1-2 minuty będzie wykonywała reset i po skończonej procedurze będzie gotowa do działania.

Zapraszamy również do nas po tonery zamienniki Brother TN241 / TN245, oraz bębny zamienniki Brother DR241 / DR245.

O NAS
NA TYM BLOGU

Dzielimy się z Wami naszą wiedzą dotyczącą tonerów, tuszy, drukarek i materiałów biurowych. Prezentujemy tu różnego rodzaju teksty takie jak poradniki i rankingi, które pomogą Ci w bardzo wielu kwestiach dotyczących drukarek i kserokopiarek.NA NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM

Od ponad dwudziestu lat zajmujemy się sprzedażą zamiennych tonerów i tuszy do drukarek. Doświadczenie zdobyte w tym czasie pozwoliło nam wyselekcjonować niezawodne produkty w bardzo atrakcyjnych cenach.

www.ToneryZaGrosze.pl